Welk geloof wij ook maar mogen hebben in de donkere dagen hopen wij allemaal wat warmte bij elkaar te vinden.
Velen uiten hun beste voornemens bij de jaarwisseling, nadat zij elkaar met geschenken tevreden hebben willen stellen.
Heel de entourage heeft zich toegelegd op het bijeensprokkelen van pakjes en hoopt met Kerstmis een lichtpuntje te vinden in donkere dagen. Maar het licht zou geheel het jaar door in eenieders hart moeten branden.
Elkeen zou niet slechts een klein selectief groepje vrede en vriendschap willen brengen, maar zou het menselijk hart moeten laten spreken heel het jaar door.*
Ter harte te nemen
vooruitzicht van eind december => blij <= vanaf november in kerststemming => hysterisch kerstliedjes zingen + hele huis omtoveren in een winters sprookjesbos.
kerstobsessie <= kerstverlichting in de winkelstraten >=>n gebombardeerd met goedkoopste lastminute deals, coole gadgets + andere prullaria voor onder de kerstboom = Kopen, kopen +nog eens kopen = ultieme kerstgevoel?
Soms vergeten we waar Kerstmis echt om draait
stressen ons decembermaand door op zoek naar leukste cadeaus, perfecte menu + mooiste lichtjes voor in de boom => ploffen op 24 december uitgeput op de bank neer
Kerst = voor schrijfster samenzijn met familie
‘Kerstgedachte: overpeinzing in vrede en welwillendheid. De instelling beste te doen voor mensen= waarom maar twee dagen per jaar aardig tegen elkaar zijn?
+
Voorgaande: Saturnus, Janus, Zeus, Sol, donkerte, licht, eindejaarsfeesten en geschenken
Related articles
Lichtjes in de boom, warme chocolademelk bij de open haard en cadeautjes voor allen. Met Kerstmis genieten we volop. Immers, ‘It’s the most wonderful time of the year.’ Toch… Is Kerst nog wel echt Kerst?
View original post 510 more words
Pingback: een Tijd van lekker gezellig Samenzijn – Jeshuaist
Pingback: Wat met de knal drang – Some View on the World
Pingback: Opstaan in donkere koude dagen – Some View on the World