Ik ben in het evangelie van Johannes aan het lezen, maar veel vind ik heel moeilijk. Kunt u mij vertellen wat wordt bedoeld met:“En gelijk Mozes de slang in de woestijn verhoogd heeft, zo moet ook de Zoon des mensen verhoogd worden”.

Bronzen slang van Mozes – Tapijt Duomo Museum – Palazzo Reale – Milan
In Numeri 21:4-9 wordt verteld dat de Israëlieten na hun zonde dodelijk werden gebeten door slangen. Na hun schuldbelijdenis gaf God Mozes bevel een koperen slang te maken en die op een paal te bevestigen, zodat alle Israëlieten die konden zien. Deze koperen slang symboliseerde de machteloosheid van de dood. Wanneer iemand in geloof, in vertrouwen opzag naar de slang, in het besef van de oorzaak van de dodelijke beet die hij of zij kreeg, zou hij of zij gered worden van de dood. Jezus vergelijkt zich met die koperen slang (Johannes 3:14).
“De Mensenzoon moet hoog verheven worden, zoals Mozes in de woestijn de slang omhooggeheven heeft,” (Joh 3:14 NBV)
Pingback: Een veel voorkomende vraag: Waarom moest Jezus of God naar de hel? | From guestwriters
Pingback: Fundamenten van het Geloof: 7. Zonde. Overtreding van Gods wil | Stepping Toes
Pingback: Antwoord op Vragen van lezers: Vraag: Kunt u mij uitleggen wat er in Zacharia 3:2 wordt bedoeld met:‘Een brandhout uit het vuur gerukt’? | From guestwriters
Pingback: Fundamenten van het Geloof 14 De komst van Christus in heerlijkheid | Stepping Toes
Pingback: Een Bijbels antwoord op uw vraag: naar aanleiding van ons geloof dat Jezus niet God was van den beginne, maar de Zoon van God | From guestwriters